Kombi Petek Temizliği Ankara

Kombi Petek Temizliği Ankara

Kombi bakımı petek temizliği Ankara olarak tüm ilçelere servisimiz vardır. Kombi bakımı petek temizliği profesyonel olarak yapıldığında yakıt tasarrufu yanı sıra verimliliği artırır. Profesyonel olarak yapılan petek temizliği tesisat ve petek içlerindeki pas kireç ve tortuyu temizleyerek suyun daha kolay dolaşmasını sağlar. Özellikle kılıflı boru ile yapılan kombi petek tesisatlarında karşılaşılan kirlilik ortalama üç yılda bir temizlenmez ise tortu haline dönüşerek tıkanmaya kadar gider. Tesisat ve petek içlerinde biriken pas kireç ve tortu kombinin göndermiş olduğu sıcak suyun dolaşımı yavaşlatır. Akışkanlığını kaybeden su kombi pompasını zorlar, temizliğin gecikmesi durumunda pompa arızaya geçer.

Petek Temizliği Gerektiren Durumlar

  • Petek alt kısımlarının soğuk kalması
  • Faturanın normalden fazla gelmesi
  • Kombiye uzak olan peteklerin ısınmaması
  • Kombi sirkülasyon arızası vermesi
  • Kombi filtresinin sık tıkanması

Petek Alt Kısımlarının Soğuk Kalması

Kombi petek temizliği Ankara olarak sizlere petek temizliği gerektiğini gösteren en belirgin göstergesi olan petek altlarının soğuk kalması durumundan bahsedelim. Petek alt kısımlarının soğuk kalması demek kombinin peteklere tam olarak sıcak dolduramamasından kaynaklanır. Petek alt kısımlarına sıcak suyun dolmamasına neden olan faktörlerin başında tesisat ve peteklerin içlerinde oluşan tortu ve paslar neden olur.

Faturanın Normalden Fazla Gelmesi –

Kombi bakımı petek temizliği Ankara olarak tüm ilçelere servisimiz vardır. Kombi bakımı petek temizliği profesyonel olarak yapıldığında yakıt tasarrufu yanı sıra verimliliği artırır. Profesyonel olarak yapılan petek temizliği tesisat ve petek içlerindeki pas kireç ve tortuyu temizleyerek suyun daha kolay dolaşmasını sağlar. Özellikle kılıflı boru ile yapılan kombi petek tesisatlarında karşılaşılan kirlilik ortalama üç yılda bir temizlenmez ise tortu haline dönüşerek tıkanmaya kadar gider. Tesisat ve petek içlerinde biriken pas kireç ve tortu kombinin göndermiş olduğu sıcak suyun dolaşımı yavaşlatır. Akışkanlığını kaybeden su kombi pompasını zorlar, temizliğin gecikmesi durumunda pompa arızaya geçer. Kombi petek temizliği Ankara.

Çankaya Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizliği Gerektiren Durumlar

  • Petek alt kısımlarının soğuk kalması
  • Faturanın normalden fazla gelmesi
  • Kombiye uzak olan peteklerin ısınmaması
  • Kombi sirkülasyon arızası vermesi
  • Kombi filtresinin sık tıkanması

Petek Alt Kısımlarının Soğuk Kalması – Kombi Petek Temizliği Ankara

Kombi petek temizliği Ankara olarak sizlere petek temizliği gerektiğini gösteren en belirgin göstergesi olan petek altlarının soğuk kalması durumundan bahsedelim. Petek alt kısımlarının soğuk kalması demek kombinin peteklere tam olarak sıcak dolduramamasından kaynaklanır. Petek alt kısımlarına sıcak suyun dolmamasına neden olan faktörlerin başında tesisat ve peteklerin içlerinde oluşan tortu ve p

Petek temizliği yaptırmamız gerektiğini işaret eden durumlardan bir diğeri ise faturaların normalden fazla gelmesidir. Faturanın yüksek gelmesi bakımsız kombi ve peteklerden kaynaklanır. Bakımsız olan sistemlerde kombi ısıtmakta zorlandığı için sık devreye girer ve çıkar bu durum hem elektrik hem doğalgaz faturasının yükselmesine neden olur. Kombi petek temizliği Ankara.

Petek Temizliği Çankaya

Kombiye Uzak Olan Peteklerin Hiç Isınmaması

Kombi petek sistemlerinde sık karşılaşılan sorunlardan biriside kombiye olan peteklerin hiç ısınmamasıdır. Bu durum genellikle sistemde oluşan kirlilikten dolayı kombinin uzak kalan peteklere suyu gönderememesinden dolayı meydana gelir. Tesisatta oluşan tortu kireç ve pas suyun ağırlaşmasına neden olur. Kombi ağırlaşan suyu uzak peteklere göndermez ve petekler soğuk kalır. Aks tesisat olarak profesyonel anlamda kombi bakımı ve petek temizliği için bize ulaşa bilirsiniz.

Kırmadan su kaçağı tespiti Çankaya

Kombi Sirkülasyon Arızası Vermesi

Petek temizliği yaptırmamız gerektiğini gösteren son nokta kombi pompasının sirkülasyon arızası vermesidir. Kirlilik nedeni ile sirkülasyon yapamayan pompa durma noktasına gelir ve arızaya geçer. Eğer petek temizliği yapılmaz ise pompa mili dağılır ve değişime neden olur.

Kombi Petek Temizliği Ankara

Petek temizleme işlemi bir çoğumuzun bilmediği veya önemsemeyip ertelediği önemli bir bakım hizmetidir. Peteklerinizin temizliği düzenli olarak her yıl uzman ekiplerimizce yapılmalıdır. Petek yıkama ve temizleme işlemleri düzenli yapılmayan evlerde ve işyerlerinde ısı kayıpları %30 oranında düşerken ısınma giderlerinize de %30 oranında yansımaktadır. Isınma giderlerinize yansıyan bu durumda farkında olmadan bakım ve onarım maliyetlerine de 10 katı kadar daha fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Her sene düzenli bir şekilde petek temizleme ve yıkama işlemlerini mutlaka yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu bakımlar yapılırken daha önce fark etmediğiniz ısınmanızı ve tesisatı etkileyen diğer problemleri, kaçakları, su basıncının düşmesine neden olan sorunları da tespit etme imkanına sahip olmaktasınız. Uzman ekibimiz tarafından tüm petek temizleme ve bakım işlemleriniz özel tasarlanmış cihazlarımızla detaylı bir biçimde yapılmaktadır. Temizleme ve bakım işlemlerinden sonra petekleriniz sıfır alındığı zamanlardaki performansına dönecektir.

Petek Tesisatının Yıkanması

Tesisat yıkama işlemleri ısınma sistemleriniz için önemli bir bakım türü olmaktadır. Zaman içerisinde ve bakım yapılmadan kullanılan tesisatlarda kireçli su ve sıcaklıkla kaybedilen su tesisat içinde paslanma ve benzeri korozyona neden olmaktadır. Yıkanması ve bakımı düzenli bir şekilde yapılmayan petek tesisatları içinde aynı zamanda tortulaşma yaşanmaktadır. Tüm bu durumlar ise kombinizin verimini yarı yarıya düşürerek ısınma giderlerinizin artışına neden olmaktadır. Kombi Petek Temizliği Ankara

Mümkün olduğunca her sene mutlaka peteklerle birlikte tesisatının da yıkanması gerekmektedir. Uzman ekiplerimizin kullanmış olduğu cihazlarla tesisat yıkamanın yanında tesisat görüntüleme cihazları da kullanılarak tesisatlarınızda ki sorunların tespiti için fayda sağlamaktadır. Firmamız profesyonel tesisatçı ekibimizle birlikte petek yıkama işlemlerini itina ile yaparken son teknoloji cihazlar kullanmaktadır. Tesisatlarınızın yıkanma işleminden sonra kombinizden tam bir verim almaya başlarken aynı zamanda ısı giderlerinizde de buna bağlı olarak gözle görülür düşüş yaşanacaktır. Ankara’nın tüm bölgelerine hizmet veren profesyonel tesisatçı ustalarımızla ve kullandığımız teknolojik cihazlarla arkamızda kaliteli işçilik, mutlu müşteri bırakmayı hedeflemekteyiz. Sizlerin de sorunlarınıza hızlı çözümler bulabilmemiz için bizleri aramanız yeterlidir.

%d blogcu bunu beğendi: