Öne çıkan

Kombi Tamir – Petek Temizliği – Su Kaçağı Tespit – Tıkanıklık Açma

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Ankara Su Kaçağı Tespitihttps://uzmantesisatankara.com/

Ankara su kaçağı tespiti hizmeti veren uzman tesisat Ankara profesyonel cihazlar ve ustalar ile kırmadan su kaçağı tespiti yapıyor. Yaşadığımız ortamlarda karşılaşmak istemediğimiz su kaçakları artık sorun olmaktan çıkıyor. Eski yöntemler ile su kaçağı tespiti yapmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey olsa gerek. Çünkü tesisat boruları duvar içlerinden geçiyor ve onları gözümüz ile görmemiz imkansız. Bu yüzden su sızdıran boruyu tespit etmek için tahmin ve tecrübelere dayanarak bu işi yapmak zorunda kalıyoruz. Tabi kırdığımız noktalardan sızıntıyı bulamadığımızda her an evimiz şantiye alanına dönerek banyo veya mutfağın komple tadilata girmesine adım adım yaklaşıyoruz.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kullanılan birçok yöntem var bu yöntemlerin en iyi sonuç veren cihazları sizlerle paylaşalım. Su kaçaklarında mahalle tesisatçıları tecrübelerine dayanarak tespit yapmaya çalışır bu yöntem çoğu zaman su kaçağının olduğu bölgenin tadilata girmesi sonuçlanır. Bu da bize hem maddi hem manevi olarak zarar verir. Oysaki su kaçağı tespiti yapmak için en çok tercih edilen ve sonuç alınan termal kameralar ve dinleme cihazları vardır. Termal kameralar duvar içerisinden geçen sıhhi tesisat borularını bizim görmemizi sağlar. Termal kameralar normal gözle görülmeyen ısı farklarını resim haline getirerek bizim görmemizi sağlar. Bu şekilde su sızıntısı olan bölgeyi termal kamera sayesinde rahat bir şekilde görüp su sızıntısını tespit edebiliriz.

Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kullanılan ve sonuç alınan yöntemlerden biriside dinleme cihazı ile su kaçağı bulma yöntemidir. Akustik dinleme cihazları bizim duyamadığımız en ince sesleri duymamızı sağlar. Özellikle basınç olan temiz su tesisatlarında meydana gelen su sızıntılarında bizim duyamadığımız fışkırma sesini duyarak su kaçağını bulmamızı sağlar.

Noktasal Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti yapmak cihazlar ile kolay ve zahmetsizdir. Su kaçağı noktasal olarak tespit edildiğinde onarımı kolaydır. Küçük bir noktadan açılan çalışma alanından su kaçağı tespit edilebilir. Termal kameralar ve dinleme cihazları su kaçağı tespitlerini noktasal olarak yapma kabiliyetine sahiptir. Sizlerde su kaçağı ile karşılaştığınızda uzman tesisat Ankara firmamızı arayarak bu hizmetimizden yararlana bilirsiniz.

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma

Balgat Lavabo Tıkanıklığı Açma
Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma

Ankara lavabo tıkanıklığı açma olarak ev veya iş yerlerinde en çok kullanılan yer lavabolardır. Kullanma şekli ve kullanılan ürünlerin kalitesinden dolayı Ara ara lavabo tıkanıklığı problemi ile karşılaşılabilir. İlk olarak bu durum olağan görünüp İnsanlar kendi yöntemleriyle açmaya çalışabilir. Ama kullanılan kimyasal maddeler istenmeyen sonuçlara neden olur. Çok ve yanlış yöntemle kimyasal kullanıldığında, lavabo gider hattı komple zarara uğrayabilir. Bu ve benzeri durumlarda kameralı lavabo açma gibi profesyonel metot ile önüne geçilmesinde AKS TESİSAT ANKARA imdadınıza yetişmektedir.

Lavabo neden tıkanır ?

Ankara lavabo tıkanıklığı açma her evde karşılaşılan bir problemdir. Genel olarak tıkanma nedeni 2 sebepten kaynaklıdır. İlk olarak lavabonun kullanım şekli tıkanıklığa sebep olan en büyük faktördür. Mutfaktaki lavaboya dökülen çay posası, yemek artıkları ve lavabonun özensiz kullanım şekli lavabonun tıkanmasının ana nedenidir. Banyodaki giderlerde ise saç ve tüyler birikmektedir. Düzenli olarak temizlenmediğinde ise tıkanıklık meydana gelir.

  Bir sonraki tıkanma sebebi ise giderlerde kullanılan ürünlerin kalitesidir. Kalitesiz ürünler zamanla aşınarak tıkanmaya neden olur. Bu ve benzeri durumların önüne geçilmesi için giderlerde kullanılan boruların ve aparatların kalitelisini kullanmak gerekir. Lavabo tıkanıklığı açma her 2 durum sebebiyle de ihtiyaç duyulan hizmettir. AKS TESİSAT, Ankara’da ikamet eden insanlara hizmet vermektedir.

Lavabo tıkanmasında ki en büyük neden kullanıma bağlı hatalardır. Peki bu hatalar nelerdir ?

 • Lavaboda tıraş olmak, giderinde kalan sakallar özellikle pimaş borusunun dirseğinde birikerek tıkanıklığa neden olur.
 • Lavabonun giderinde kalan sabun parçaları, lavabonun süzgecinden geçerek gider borusuna yapışır çapını daraltır ve suyun yavaşlayarak gitmesine sebep olur.
 • Mutfak lavabosuna yemek artıklarını atmak, pimaş borusunda birikme yaparak tıkanıklığa neden olur.
 • Çay posasının lavaboya dökülmesi, lavabonun tıkanmasının en büyük etkenlerindendir.
 • Lavaboya yağ dökmek, pimaş borusunun içinde sertleşerek yapışır ve çapını daraltmaktadır.
 • Pimaş borusunun yapımı sırasında eğiminin tam olarak ayarlanamaması veya dirseklerin düzgü  bir şekilde ayarlanamaması da tıkanıklığa sebep olur.

AKS TESİSAT İLE KOLAY VE HIZLI ÇÖZÜM

Evin boru ve giderleriyle ilgili sorunlar insanların korkulu rüyası olmuştur. AKS TESİSAT günümüzdeki teknolojiyi yakından takip ederek tüm bu sorunların önüne geçmektedir. Kameralı lavabo açma yöntemi sayesinde, tıkanıklık olan yer cihaz yardımı ile saptanmaktadır.Her biri kendi alanında uzman olanprofesyonel ekibimiz tıkanıklık olan bölgeyi inceleyerek problem oluşumunun ana nedenini tespit eder. Sonrasında sadece hasarlı noktaya odaklı bir çalışma yaparlar. Boru değişimi gerekli ise problemli nokta çıkarılır ve kaliteli parça takılır. Bu sayede tıkanıklık problemi ortadan kalkar.

Mutfak lavabosu tıkanıklığını açma yöntemleri

Tıkanan lavabo giderleri en başta kötü kokulara neden oluyor. Peki mutfak lavabosu tıkandığı zaman nasıl yöntemler kullanılabilir.

 1. Sirke ve karbonat kullanılarak açılabilir.
 2. Sirke ve tuz kullanılarak açılabilir.
 3. Evde var ise pompa ile açılabilir.
 4. Lavabo giderine tel ve benzeri ürünler kullanılarak açılabilir.
 5. Lavabo açma kimyasalları kullanılabilir.
 6. Robot ile lavabo açma yöntemi kullanılabilir.

Biz bu konuda çok tecrübeye sahibiz. Tıkanan giderleri zarar vermeden robot ile açıyoruz. Tıkanıklığı açtıktan sonra gider tamamen Açılmış mı diye kamera ile kontrol ediyoruz. Kamera ile kontrol ettikten sonra uzman ustamız tıkanıklık sebebinin neden olduğunu size detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Son olarak da tıkanıklığı açtıktan sonra basınçlı su ve kimyasallarla pimaş’ın içini yıkayarak sizleri tamamen bu problemden kurtarıyoruz. Balgat Lavabo Tıkanıklığı Açma

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma – Robotla tıkalı lavabo nasıl açılır?

Robot cihazı tıkanan lavaboları açmak için kullanılan bir teldir. Lavabo tıkanıklığının sebebi pimaş borusunun içerisindeki bir cisim ise robot Cihaz kullanılmalıdır.

Bu cihaz lavabo borusunun içindeki maddeleri parçalayarak, iterek veya çekerek çıkarır. Pimaş’taki sıkışan maddeye göre değişmektedir. Eğer parçalanabilecek bir madde ise robot cihazının ucundaki yayına parçalama aparatı takılarak maddenin parçalanması sağlanır. Eğer parçalanamayacak bir madde ise cihazın ucuna farklı bir aparat takılır ve içerideki madde ya geri çekilir ya da rögara kadar itilir.

Kamera ile lavabo nasıl açılır ?

Kameralı görüntüleme cihazı, tıkalı lavaboya açmak için en önemli cihazdır. Robot cihazının kullanılacağı durumda, ucuna hangi aparatın takılacağını kameralı görüntüleme cihazı belirler. Lavabodaki tıkanıklık açıldıktan sonra tamamen açılıp açılmadığını kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilir.

Bilkent Petek Temizliği Kombi Bakımı

Bilkent petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Bilkent Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Bilkent petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Bilkent petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Bilkent petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Bilkent petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Bilkent petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Bilkent Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Bilkent petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Bilkent petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ? Bilkent Kombi Servis

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Bilkent Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Bilkent petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Bilkent petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Bağlıca Petek Temizliği Kombi Bakımı

Bağlıca petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Bağlıca Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Bağlıca petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Bağlıca petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Bağlıca petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Bağlıca petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Bağlıca petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Bağlıca Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Bağlıca petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Bağlıca petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ? Bağlıca Kombi Servisi

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Bağlıca Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Bağlıca petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Bağlıca petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Yaşamkent Petek Temizliği Kombi Bakımı

Yaşamkent petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Yaşamkent Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Yaşamkent petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Yaşamkent petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Yaşamkent petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Yaşamkent petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Yaşamkent petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Yaşamkent Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Yaşamkent petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Yaşamkent petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Yaşamkent Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Yaşamkent petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Yaşamkent petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Ümiyköy Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Ümiyköy petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Ümiyköy Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Ümiyköy petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Ümiyköy petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Ümiyköy petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Ümiyköy petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Ümiyköy petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Ümiyköy Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Ümiyköy petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Ümiyköy petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Ümiyköy Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Ümiyköy petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Ümiyköy petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Çayyolu Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Çayyolu petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Çayyolu Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Çayyolu petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Çayyolu petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Çayyolu petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Çayyolu petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Çayyolu petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Çayyolu Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Çayyolu petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Çayyolu petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Çayyolu Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Çayyolu petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Çayyolu petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Eryaman Petek Temizliği Kombi Bakımı

Eryaman petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Pursaklar Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Eryaman petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Eryaman petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Eryaman petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Eryaman petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Eryaman petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Eryaman Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Eryaman petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Eryaman petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Eryaman Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Eryaman petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Eryaman petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Batıkent Çakırlar Petek Temizliği Kombi Bakımı

Batıkent Çakırlar petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Batıkent Çakırlar Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Batıkent Çakırlar petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Batıkent Çakırlar petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Batıkent Çakırlar petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Batıkent Çakırlar petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Batıkent Çakırlar petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Batıkent Çakırlar Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Batıkent Çakırlar petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Batıkent Çakırlar petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Batıkent Çakırlar Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Batıkent Çakırlar petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Batıkent Çakırlar petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Batıkent Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Batıkent petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Batıkent Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Batıkent petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Batıkent petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Batıkent petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Batıkent petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Batıkent petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Batıkent Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Batıkent petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Batıkent petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Batıkent Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Batıkent petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Batıkent petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Esertepe Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Esertepe petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Esertepe Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Esertepe petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Esertepe petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Esertepe petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Esertepe petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Esertepe petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Pursaklar Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Esertepe petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Esertepe petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Esertepe Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Esertepe petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Esertepe petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.

Şentepe Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Şentepe petek temizliği servisimiz ile sizlere kombi bakımı, kombi tamiri, petek temizliği, noktasal su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma gibi hizmetleri profesyonel cihazlar ile yapıyoruz. Isıtma sistemlerinde oluşan tüm sorunlarınızı garantili olarak çözüyoruz.

Şentepe Petek Temizliği

Kombi ve Petek Temizliğinin Önemi

Evimizde kullandığımız kombi petek sistemi verimli çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı yaptırmak kombinin daha verimli çalışarak bize hem yakıt tasarrufu hem kombide oluşacak sürpriz arızaların önüne geçilmesini sağlar. Kombi içerisinde bulanan mekanik ve elektronik aksamlar zaman içerisinde kireç, pas ve dış etkenlerden kaynaklı olarak aşınır. Bu aşınmaların bakımı zamanında yapılamazsa arıza büyür ve parça değişimine gidilmek zorunda kalır. Petek temizliği özellikle kılıflı boru ve alttan ısıtma sistemlerinde kesinlikle üç yılda bir yapılması gerekir. Petek temizliği uzun süre yapılmayan tesisat ve petek içlerinde pas, kireç ve tortu yüzünden tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar genellikle peteklerin alt taraflarında ısınmama surunu ile kendini gösterir. Şentepe petek temizliği yaptırmak, kombinin petekler içerisine gönderdiği sıcak suyun rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak verimli bir ısınma sağlar.

Peteklerin Alt Kısımlarının Isınmaması

Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması en çok karşılaşılan ısınma sorunlarının başında geliyor. Bir çok evde petek alt kısımlarının ısınmadığı konusunda şikayet alıyoruz. Petek alt kısımlarının ısınmaması bir kaç nedene bağlı olabiliyor. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralaya biliriz. En başta kombi pislik tutucusu tıkanık ise su akışını durdurur ve peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasına neden olabilir. Kombi pislik tutucusu petek ve tesisat borularından gelen pisliklerin kombi içerisine girmesini engeller. Pislik tutucu sık sık tıkanıyorsa petek temizliği yapılarak tesisat temizliği yapılması gerekir. Sık tıkanan pislik tutucu kombi pompasının yük altında çalışmasına neden olur. Yük altında çalışan pompa bir süre sonra arıza yapar. Kombi pislik tutucu kombi bakımı ile birlikte kontrol edilmeli ve pas ve kireç biriktiği görüldüğünde Şentepe petek temizliği yapılması gereklidir.

Ankara Petek Temziliği

Petek alt kısımlarının ısınmamasının diğer nedeni ise petek, tesisat borularının içinde biriken pas ve kirecin oluşturduğu tortu yüzünden meydana geliyor. Kombi petek tesisatı içerisinde yıllar boyu dolaşan su, dolaştığı sistem içerisindeki maddelerinde etkisi ile kireç, pas ve tortu oluşumuna neden olur. Bu oluşum nedeni ile sıcak su petek kanalları içerisinde rahat dolaşmaz, petek kanallarına giremeyen sıcak su peteklerin soğuk kalmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için petek temizliği yaptırmak gerekir. Şentepe petek temizliği.

Kombi Pislik Tutucu ( Filtresi ) Temizliği

Peteklerin ısınmamasının nedenleri arasında önemi büyük olan kombi filtresi diye bilinen kombi pislik tutucusu ne işe yarar. Kombi pislik tutucu filtresi tesisattan gelen pislikleri kombi içerisine girmeden, kombi girişinde tutar. Kombi filtresi dolduğu zaman kombi sirkülasyon yapmakta zorluk çeker ve petek alt kısımları soğuk kalmaya, kombiye uzak olan petekler ise hiç ısınmamaya başlar. Eğer bu durumu görmezden gelip kombi derecesini arttırmaya devam edersek kombi pompası arızalanır.

Kombi pislik tutucu sürekli tıkanıyorsa kesinlikle petek temizliği yapmak gerekir. Petek içlerinde oluşan kir ve pas filtrenin tıkanmasını hızlandırır. Şentepe petek temizliği ekibimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Isı Tasarrufu

Petek temizliği ısı tasarrufu sağlarmı merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir sistemin verimli çalışa bilmesi için sistemin sağlıklı olması gerekir. Bir aracın her aksamı kusursuz çalışıyor ancak, lastiklerin birisinin havasının az olması o aracın tam performans ile çalışmasına engel olacaktır. Kombi petek sistemi aynı bu şekilde çalışır sistemde oluşan bir arıza tüm sistemi etkiler ısı kaybına yol açar, fazla yakmamıza yol neden olur. Petek tesisatında oluşan kir ve pas kombiden gelen sıcak suyun dolaşmasına engel olur. Suyun petek içlerinde rahat dolaşmaması peteğin ısınmaması anlamına gelir, ısınmayan petek ortamı ısıtamadığı için sürekli kombi derecesini yükseltme ihtiyacı duyarız. Kombi derecesini yükseltmek daha fazla doğalgaz tüketmemize neden olur. Şentepe petek temizliği ve kombi bakımı. Dolayısıyla düzenli olarak yaptırdığımız kombi bakımı ve petek temizliği daha verimli ısınmamıza ve tasarruf etmemize yardımcı olur.

Verimli Isınma Nasıl Sağlanır ? Şentepe Petek Temizliği

Isınma herkesin ortak sorunu olmaya artarak devam ediyor. Bu yüzden elimizde olan mevcut sistem ile en verimli şekilde nasıl ısına biliriz bunun yollarını araştırıyoruz. Verimli ısınma sağlamak aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlamamıza yardımcı olur. Verimli bir ısınma sağlamak istiyorsak tüm sistemin sağlıklı çalıştığından emin olmamız gerekiyor. Kombi ve petek sistemleri bir bütün olarak çalışır tesisatta, kombi yada peteklerde oluşan bir problem sistemin çalışmasını olumsuz etkiler. Bunun için ilk önce sistemin kalbi olan kombinin düzgün çalıştığından emin olmamız gerekir. Kombi bakımı düzenli aralıklarla en azından vergi kaydı olan bir servise yaptırılmadır. Verimli ısına bilmemiz için dikkat etmemiz gereken diğer nokta ise tesisatın nasıl yapıldığı ve peteklerin bağlantı şekilleri. Isınma sisteminde tesisatın yapısı çok önemlidir. Kombi ısıttığı suyu tesisat üzerinden peteklere gönderir, tesisat ne kadar düz ve dirseksiz olursa su hızını kaybetmeden engelleri takılmadan hedefine o kadar hızlı ulaşır. Şentepe petek temizliği ve kombi bakımı. Peteklerin bağlantı şekilleri aynı şekilde ısınma verimliğini artırmak için büyük önem taşır. Petek bağlantıları yapılırken giriş ve çıkışların karşılıklı olması peteğin verimli ısınmasında önemli rol oynar. 80 cm eninden daha büyük peteklerin alt ve üst şeklinde aynı taraftan bağlanması peteğin verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Yine petek temizliği ısı verimliğini artırmak açısından önemli rol oynar. Saf ve temiz su kombinin sistemdeki suyu petek kanallarında daha rahat ve daha hızlı dolaştırmasını sağlayarak ısı verimliliğinin artırmış olur.

Ankara Petek Temizleme

Peteklerin Isınma Problemi ve Reglaj Ayarı ?

Peteklerin bazıları iyi ısınırken bazılarının soğuk kalması çoğunluğun yaşadığı bir problemdir. Bu problemin bir kaç tane sebebi olmakla beraber en belirgin sebebi kombinin peteklere gönderdiği sıcak suyu eşit dağıtamadığından kaynaklanır. Özellikle petek sayısının çok olduğu yerlerde karşımıza çıkan bu sorunun çözümü ise ikiye ayrılır. Birincisi petek girişlerine termostatik vana taktırmak. İkinci olarak petek vanalarından elimiz ile müdahalede bulunmaktır. Elimiz ile petek vanasını ayarlamaya aynı zamanda reglaj ayarı yapmakta denir. Raglaj ayarı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken husus sorunun kesin olarak bu yönde olduğundan emin olmaktır. Eğer tesisatta başka bir sorun var ise örneğin petek temizliği gibi temizlik yapıldıktan sonra reglaj ayarı yapılması uygun olur. Şentepe petek temizliği, kombi bakımı, su kaçağı tespiti.

Kombi Barı Neden Düşer ?

Kombi kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ise kombi barının düşmesidir. Kombi barı barı ne işe yarar ve bize neyi gösterir anlatamaya çalışalım. Kombi petek sistemi kapalı bir sistemden oluşur bir balon gibi düşüne biliriz balonun içine havayı doldurup ağzını bağlıyorsak kombi petek sistemine suyu basıp musluğu kapatıyoruz. Kombi bar göstergesi kombinin içinde ne kadar su ( basınç ) var bize onu gösteriyor. Genellikle kombi içerisindeki basınç 1,5 bar olur, biz kombi içerisine 1,5 bar suyu bastıktan sonra bar düşüyor ve kombi arızaya geçiyorsa tesisatta bir su kaçağının olduğunu işaret eder. Kombi tesisatı su kaçağı tespiti yapan aks tesisat olarak termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri yapıyoruz. Şentepe Petek Temizliği.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapabilmek için sıcak ve soğuk olan petekleri belirlememiz gerekiyor. Yapmamız gereken sıcak olan petekleri her hangi bir vanasından kısarak sıcak suyun diğer peteğe gidişinin hızlandırmamız gerekiyor. Bu işlemi peteklerin hepsinin ortama aynı ısıya gene kadar başta tespit ettiğimiz sıcak olan peteklerin vanalarını kısarak tamamlanır.

Termostatik Vana ve Kullanım Amacı

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunların doğrultusunda geliştirilen bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin biriside termostatik vanadır. Termostatik vana peteklerin orantısız ısındığı yerlerde kullanılır. Peteklerin birisi az ısınıyor diğeri çok ısınıyorsa termostatik vana kullanıla bilir. Termostatik vana aynı zamanda gereğinden fazla ısınan odaların ısılarını aynı ısıda tutarak yakıt tasarrufuna katkı sağlar. Termostatik vana ortam ısısına göre çalışır üzerindeki rakamların her birinin derece olarak karşılığı vardır. Ayarladığımız dereceye oda sıcaklığı ulaştığında petek vanasını kapatarak sıcak suyun diğer ısınmayan peteğe gitmesini sağlar. Bu şekilde ısı eşit şekilde dağılarak yaşam kalitesini artırır. Şentepe petek temizliği.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz fiyatlarının hızla yükseldiği şu günlerde daha az maliyet ile nasıl ısınırız bunun için yaşadığımız ortamda ne gibi önlemler alabiliriz bunlardan bahsetmeye çalışalı. Öncelikle doğru zannettiğimiz yanlışlardan bahsetmeye çalışalım.

Kısa süreli evden ayrıldığımız zamanlarda, işe giderken mesela kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük bir dereceye ayarlayarak çıkmalıyız. Kombi ve petekleri tamamen kapattığımız zaman ortam ısısı tamamen düşer. Kaybolan bu ısıyı tekrar geri kazana bilmek için kombi sık aralıklarla devreye girerek sıcaklığı yükseltmeye çalışır. Bu durum doğalgaz ve elektrik sarfiyatını hızlandırır. Tasarruf yapabilmemiz için kombiyi tamamen kapatmak yerine kısık ayarda çalıştırmak daha iyi olacaktır. Şentepe petek temizliği.

Tasarruf yapabilmek için verimli çalışan bir sisteme ihtiyacımız olacak bunun için kombi bakımı ve petek temizliği kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Filtresi tıkanık olan bir kombi, tesisat pas ve tortu ile doluyken sistem düzgün çalışamaz tasarruf yapılamaz. Bunun için düzenli olarak petek radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmamız önemli.